Prowadzenie ciąży

Prowadzenie ciąży

Diagnostyka i opieka położnicza – prowadzenie ciąży

Ciąża i okres oczekiwania na dziecko to czas radości, ale także obaw o stan zdrowia matki i jej nienarodzonego dziecka. Nowoczesna diagnostyka położnicza pozwala na opiekę nad matką i dzieckiem przez cały okres ciąży i badania oceniające ewentualnie występujące nieprawidłowości genetyczne, wady rozwojowe oraz postęp wzrastania płodu w łonie matki.

Badania w ciąży

Zapewniamy naszym pacjentkom opiekę przez cały okres ciąży, która pozwala na rozwianie wszelkich obaw przyszłej matki, dzięki nowoczesnym badaniom wykonywanym w trakcie wizyt. Konsultacje przeprowadzane są przez wszystkie trzy trymestry ciąży, począwszy od badania w I trymestrze umożliwiającego stwierdzenia ewentualnie występujących wad genetycznych, przez badania w II trymestrze przeprowadzane pod kątem wad rozwojowych, po badania w ostatnim, III trymestrze, oceniające wzrastanie i dobrostan wewnątrzmaciczny płodu wraz z oceną przepływów naczyniowych.

Zdjęcia USG płodu

Współczesne położnictwo, dzięki zaawansowanej technologii, jaką dysponuje gabinet doktora Macieja Zalewskiego, pozwala nie tylko na ocenę rozwoju płodu, ale też wykonanie zdjęć, na których przyszli rodzice mogą po raz pierwszy zobaczyć swoje dziecko jeszcze w łonie matki.