USG przepochwowe, krocza, dna miednicy

USG przepochwowe, krocza, dna miednicy

Badania ginekologiczne - USG przezpochwowe, USG krocza oraz ultrasonografia dna miednicy

W naszym gabinecie oferujemy swoim pacjentom kompleksowe badania wykonywane nowoczesnym aparatem USG VOLUSON E6 firmy General Electric badania te między innymi endosonografia przezodbytnicza , USG dopochwowe zwane też transwaginalnym lub przezpochwowym, USG dna miednicy.

USG dna miednicy

USG dna miednicy to nowatorska metoda wykorzystywana przez najlepsze gabinety ginekologiczne na świecie pozwala ona m.in. na zróznicowanie rodzaju nietrzymania moczu, to znaczy na odróżnienie wysiłkowego nietrzymania moczu od pęcherza nadreaktywnego.

Jest to niezwykle istotne z uwagi na odmienne leczenie tych podobnie przebiegających chorób.

USG przezpochwowe

USG przezpochwowe pozwala niezwykle dokładnie zoobrazować narządy miedncy mniejszej – wykryć guzy jajnika, mięśniaki, czy przerost endometrium ( błony śluzowej jamy macicy).

Badania nie należy się bać, ponieważ USG dopochwowe jest zwyczajnym badaniem ginekologicznym, które przebiega praktycznie bezboleśnie, jednak dostarcza dużo bardziej precyzyjne dane.

Odpowiednio zabezpieczona głowica aparatu ma średnice maksymalnie 2 cm, jest ona połączona z aparatem ultrasonograficznym. Wyniki, które otrzymuje lekarz, są bardzo precyzyjne i dają szerokie spektrum do zdiagnozowania ewentualnych niezgodności. Po badaniu odbywa się konsultacja z lekarzem specjalistą. Ginekolog bardzo dokładnie zdiagnozuje konkretny przypadek i zaleci indywidualny tok postępowania. Miejsce funkcjonowania naszej placówki to Wrocław, jednak zapraszamy osoby z całego kraju, do skorzystania z usług gabinetu ginekologicznego, w którym nowoczesne metody idą w parze z wyjątkową dbałością o każdego pacjenta.