Obniżenie ściany pochwy - co to oznacza?

Obniżenie ściany pochwy - co to oznacza?

 

Obniżenie ściany pochwy - objawy, które powinny nas zaniepokoić

W początkowym stadium, obniżanie się ściany pochwy daje o sobie znać w postaci wyraźnego dyskomfortu przy siadaniu oraz chodzeniu. Kobiety zaczynają odczuwać, że coś im przeszkadza w normalnym poruszaniu się. Często określają to jako poczucie, że w ich wnętrzu rośnie guz. Nie należy bagatelizować takich objawów, tylko umówić się na wizytę do lekarza. Tylko doświadczony ginekolog może określić, czy faktycznie istnieją objawy do niepokoju oraz w jakim stadium jest schorzenie.

Obniżenie ścian pochwy - leczenie

Jeśli problem jest jeszcze mało zaawansowany, wówczas znaczną poprawę przyniosą ćwiczenia fizyczne. Warto udać się do fizjoterapeuty, który pomoże nam wygimnastykować mięśnie dna miednicy, których zadaniem jest podtrzymywanie narządów rodnych na swoim miejscu.

Krążki dopochwowe na obniżanie ścian macicy

Remedium na obniżenie ściany pochwy mogą być też krążki dopochwowe. Ich rozmiar wybiera lekarz ginekolog, a jego decyzja musi zostać poparta badaniem. Zakładanie i wyjmowanie krążków dopochwowych wymaga od pacjentki pewnych umiejętności, które pacjentka musi wypracować. W trakcie noszenia krążka należy bezwzględnie pozostawać pod opieką ginekologa - należy odbywa regularne wizyty i zgłaszać wszelkie dolegliwości bólowe. Zaniedbanie higieny w okresie noszenia krążka może w prosty sposób doprowadzić do stanów zapalnych, a w skrajnej sytuacji nawet do rozwinięcia się odleżyn.

Plastyka krocza i pochwy

Jeśli jednak problem jest znaczny, wówczas konieczne jest przeprowadzenie plastyki krocza i pochwy. Jest to zabieg niewymagający otwierania jam brzusznych. W dramatycznych przypadkach konieczne jest całkowite usunięcie macicy. Do takiej sytuacji dochodzi, gdy stwierdzone jest całkowite wypadanie narządu rodnego.

 

Jeśli interesuje Cię wypadnięcie pochwy leczenie nieoperacyjne we Wrocławiu, sprawdź stronę ginekologa, który oferuje takie usługi.