Jak wygląda pierwsza wizyta u ginekologa?

Jak wygląda pierwsza wizyta u ginekologa?

Czeka Cię pierwsza wizyta u ginekologa i nie wiesz, czego się spodziewać? Przede wszystkim powinnaś wiedzieć, że nie musisz się niczego obawiać, gdyż dobry lekarz ginekolog podejdzie do Ciebie z ogromną empatią. Oprócz tego zapoznaj się z poniższymi najważniejszymi aspektami, jeśli chodzi o przygotowanie do wizyty oraz samą wizytę u ginekologa.

Jak przygotować się do pierwszej wizyty u ginekologa?

Przed wizytą u ginekologa trzeba zachować podstawowe zasady higieny, jednak nie ma potrzeby z nią przesadzać. Jeśli masz umówioną wizytę w godzinach popołudniowych, a ostatni raz brałaś prysznic rano przed pracą, nie ma potrzeby powtarzać tej czynności. Co więcej, zbyt dokładne umycie się tuż przed wizytą może utrudnić diagnostykę w przypadku różnego rodzaju infekcji pochwy.

Pierwsza wizyta u ginekologa – depilacja

Nie musisz również golić się przed wizytą u ginekologa - dla lekarza fakt, czy jesteś ogolona, czy też nie, nie ma najmniejszego znaczenia. Dla własnego komfortu możesz założyć spódnicę, którą możesz tylko podciągnąć do badania. Jeśli jednak preferujesz spodnie, jak najbardziej również nadają się one na wizytę u ginekologa.

W który dzień cyklu wybrać się do ginekologa?

Kilka dni do momentu, kiedy skończyła się Twoja miesiączka - to zdecydowanie najlepszy czas na wizytę u ginekologa. To właśnie w tym terminie zaleca się wykonywanie cytologii czy też ogólnej oceny narządu rodnego. Tuż po tym, kiedy skończy Ci się okres, można również z powodzeniem zbadać Twoje piersi.

Pierwsza wizyta u ginekologa w ciąży

Oczywiście na wizytę powinnaś umówić się od razu po tym, kiedy stwierdzisz, że jesteś w ciąży. Lekarz nie tylko może ostatecznie potwierdzić Twój odmienny stan, ale oprócz tego udzieli Ci cennych wskazówek na kolejne 9 miesięcy.

Inne ważne kwestie odnośnie wizyty u ginekologa. Na pierwszej wizycie u ginekologa możesz jak najbardziej poruszyć temat, jakim jest antykoncepcja hormonalna. Ginekolog powinien w takiej sytuacji skierować Cię na dodatkowe badania hormonalne, które pomogą lekarzowi perfekcyjnie dobrać antykoncepcję do potrzeb Twojego ciała.

Pierwsza wizyta u ginekologa dziewicy

Wiele kobiet zastanawia się, czy możliwa jest wizyta dziewicy u ginekologa oraz jak wygląda ewentualne badanie ginekologiczne. Oczywiście w razie wystąpienia wszelkiego rodzaju niepokojących objawów także kobieta, która jeszcze nie współżyła powinna udać się do ginekologa. Dotyczy to także dziewic powyżej 25. roku życia, u których zaleca się wykonanie pierwszej cytologii.

Wybierając się na pierwszą wizytę do ginekologa we Wrocławiu koniecznie umów się na wizytę w gabinecie doktora Macieja Zalewskiego. Pan doktor z pewnością sprawi, że na kolejne wizyty będziesz chodzić z przyjemnością.