Badanie USG 4D

Badanie USG 4D

Ultrasonografia 4D to przełom w diagnostyce płodu. Dzięki badaniom wykonanym za pomocą nowoczesnej aparatury USG Voluson od firmy General Electric, możliwe jest przeprowadzenie trójwymiarowej prezentacji w czasie rzeczywistym. Wizualizacja z dużą dokładnością prezentuje szczegóły anatomiczne płodu, jego ruchy oraz grymasy. Uzyskany w ten sposób obraz jest bardzo realistyczny.

Wrocław to miejsce, w którym teraz także mogą Państwo wykonać badania USG 4D. Zapraszam do gabinetu przy ulicy Biskupiej.

Co widać na badaniu USG 4D i czym różni się 3D od 4D?

Diagnostyka obrazowa ciąży jest niezmiernie ważnym badaniem, dlatego każda kobieta spodziewająca się dziecka powinna przynajmniej trzykrotnie zgłosić się na USG, najlepiej wykonane w technologii 3D lub 4D. Najnowocześniejsze ultrasonografy umożliwiają bowiem dokładne obejrzenie płodu znajdującego się w łonie matki aż w trzech płaszczyznach. Zatem co widać na badaniu USG 4D, na które coraz częściej decydują się pacjentki naszej kliniki? Okazuje się, że dzięki zaawansowanemu obrazowaniu pozwala uzyskać bardzo realistyczny obraz dziecka, jak również: 
- rejestrować jego ruchy 
- pozwala dokładne obejrzeć struktury anatomiczne płodu 
- wizualizuje naczynia krwionośne i narządy wewnętrzne USG 4D nie tylko umożliwia obejrzenie płodu i jego ruchów w czasie rzeczywistym, to także niezwykle istotne badania prenatalne. Wykonanie tego rodzaju diagnostyki obrazowej pomiędzy 11 a 14 tygodniem ciąży pozwala ocenić prawidłowość rozwoju płodu, a także między innymi: 
- stan narządów wewnętrznych i poszczególnych części ciała 
- przezierności fałdu karkowego 
- ocenę stanu kości nosowej u dziecka 
Za jego pomocą można zatem określić prawdopodobieństwo wystąpienia ewentualnych wad genetycznych.