Nietrzymanie moczu - leczenie

Nietrzymanie moczu - leczenie

Popuszczanie moczu to bardzo wstydliwa dolegliwość. Wbrew pozorom borykają się z nią nie tylko małe dzieci, ale i dorośli ludzie w różnym wieku. Kobiety i mężczyźni. Tak na prawdę nie wiemy ile dokładnie osób cierpi na na nietrzymanie moczu, ponieważ pacjenci wstydzą się iść do lekarza. Przez długie lata ukrywają swój problem, nawet przed najbliższymi... Który oczywiście z biegam czasu tylko się nasila.

Nietrzymanie moczu – jak wygląda leczenie?

Wszystko zależy od przyczyny oraz intensywności naszej dolegliwości. Do wyboru mamy ćwiczenia mięśni Kegla, farmakoterapię oraz zabieg na nietrzymanie moczu. O przebiegu i rodzaju leczenie decyduje lekarz prowadzący – ginekolog. 
Operacja na nietrzymanie moczu zalecana jest najczęściej, gdy pacjent cierpi na wysiłkowe nietrzymanie moczu. Do najlepszych metod chirurgicznego leczenia nietrzymania moczu możemy zaliczyć na przykład zabiegi podwieszenia szyi pęcherza moczowego, a także operacje pętlowe.

Chirurgiczne leczenie nietrzymania moczu

Do najlepszych metod chirurgicznego leczenia nietrzymania moczu możemy zaliczyć na przykład zabiegi podwieszenia szyi pęcherza moczowego, a także operacje pętlowe. Jak przebiega rekonwalescencja po zabiegu? Pacjent może odczuwać pewien dyskomfort nawet przez kilka tygodnie. To całkowicie naturalne... Dlatego zaleca się stopniowe i powolne powracanie do normalnego trybu życia. Stanowczo powinno się unikać dużego wysiłku fizycznego, w tym seksu. Nie przestrzeganie tego zalecenia może skończyć się nawrotem choroby i wizytą w szpitalu w trybie pilnym. Pacjent na czas rekonwalescencji otrzymuje do lekarza zwolnienie L4. U większości pacjentów efekty zabiegu są natychmiastowe. Zdarza się jednak, że trzeba na nie poczekać około dwóch tygodni.

Jak przebiega rekonwalescencja po zabiegu?

Pacjent może odczuwać pewien dyskomfort nawet przez kilka tygodnie. To całkowicie naturalne... Dlatego zaleca się stopniowe i powolne powracanie do normalnego trybu życia. Stanowczo powinno się unikać dużego wysiłku fizycznego, w tym seksu. Nieprzestrzeganie tego zalecenia może skończyć się nawrotem choroby i wizytą w szpitalu w trybie pilnym. Pacjent na czas rekonwalescencji otrzymuje do lekarza zwolnienie L4. 
U większości pacjentów efekty zabiegu są natychmiastowe. Zdarza się jednak, że trzeba na nie poczekać około dwóch tygodni.

*jeśli problem nietrzymania moczu dotyczy również Ciebie, zapraszamy do umówienia wizyty w prywatnym gabinecie ginekologicznym, w celu omówienia zagadnienia i zaplanowania odpowiedniego rodzaju leczenia z doświadczonym ginekologiem (Wrocław, ul. Biskupia 4/2)