Konsultacje problemów ginekologicznych

Prywatny gabinet ginekologiczny we Wrocławiu - zapraszam na konsultacje

Zapraszam do umówienia wizyty w dobrze wyposażonym, przyjaznym gabinecie ginekologicznym przy ul. Strzegomskiej we Wrocławiu. Warto zgłosić się na konsultacje zarówno rutynowo/profilaktycznie, jak i w przypadku zauważenia niepokojących objawów, o których poniżej. Oferuję wstępną diagnostykę, poradnictwo, jak i leczenie chorób ginekologicznych - zarówno zachowawcze, jak i operacyjne (tutaj przeczytasz o ofercie zabiegów operacyjnych).

Gabinet jest przeznaczony również do pomocy pacjentom zmagającym się z problemem z zajściem w ciążę, jak i szukającym lekarza-położnika do prowadzenia ciąży. Na co dzień pracuję w szpitalu MSWiA we Wrocławiu, na oddziale ginekologicznym, którego jestem kierownikiem (tutaj przeczytasz o moim doświadczeniu zawodowym).

Więcej o usługach i badaniach przeprowadzanych w gabinecie: http://maciejzalewski.pl/uslugi

Zapraszam na konsultacje, gdy:

- chcemy skontrolować stan zdrowia (rutynowe wizyty)
- potrzebujemy skutecznej i dopasowanej do indywidualnych uwarunkowań antykoncepcji
- planujemy ciążę i chcemy się do niej dobrze przygotowań lub też zmagamy się z problemami z zajściem w ciążę
- gdy obserwujemy objawy ciąży i chcemy ją potwierdzić oraz ustalić plan postępowania
- chcemy przeprowadzić badanie USG przezpochwowe, krocza, dna miednicy, oraz USG w ciąży i badanie Dopplera w ciąży
- potrzebujemy ocenić stan zdrowia po operacjach ginekologicznych
- gdy potrzebujemy skutecznej diagnozy i leczenia w przypadku powikłań porodowych i poporodowych
- zmagamy się z problemem nietrzymania moczu
- obserwujemy nieregularne miesiączki lub krwawienia między miesiączkami - gdy dotyka nas problem obniżania się lub wypadania narządów rodnych - przy pojawieniu się objawów okołomenopauzalnych w celu ustalenia, czy odczuwane dolegliwości (tj. zaburzenia koncentracji, miesiączkowania, zaburzenia snu lub wahania nastroju) nie są objawem innych poważnych zaburzeń, np. pracy tarczycy
- gdy pojawia się krwawienie z dróg rodnych po ustaniu miesiączki po klimakterium

Szczególną uwagę należy zwrócić na takie zjawiska, jak:

- zaburzenia miesiączkowania
- bóle niewiadomego pochodzenia, odczuwane w dolnej partii brzucha
- pieczenie, swędzenie dróg rodnych, zwłaszcza jeśli towarzyszy im niepokojąca wydzielina - odczuwamy objawy zaburzeń hormonalnych
- gdy w okolicach kroczu pojawia się niepokojące zmiany, takie jak brodawki, torbiele,, plamki nieznikające przez okres dłuższy niż 3 dni, krosty, ranki.
- gdy odczuwamy ból w trakcie współżycia

Wówczas wizyta w gabinecie, na konsultacjach ginekologicznych nie powinna być odkładana w czasie. Na pewno znajdziemy rozwiązanie zbliżające pacjentkę do uzyskania równowagi zdrowotnej.

Jak przebiega wizyta u ginekologa?

Na początku, przeprowadzany jest wywiad lekarski. Warto przed wizytą przygotować informacje o przebytych zabiegach, chorobach i pobieranych lekach. Należy też przemyśleć, jakie niepokojące objawy nas dotyczą oraz jaka była historia chorób w rodzinie. Następnie, przeprowadzane jest standardowe badanie ginekologiczne palpacyjne przez powłoki brzuszne, którego celem jest ocena stanu szyjki macicy i macicy, a także badanie przy użyciu wziernika, którego celem jest ocena tarczy szyjki macicy. Dodatkowo, podczas badania może zostać pobrana próbka w celu przeprowadzenia badania cytologicznego. Pacjentka może też mieć zaordynowane badanie USG.